XFP, SFP ve SFP + arasındaki fark

Anahtar Farkı: SFP, SFP + ve XFP, hepsi bir anahtar üzerindeki özel bir porta veya bazı ağ cihazlarına takılan bir tür alıcıya aittir. Bu alıcı vericiler telekomünikasyon ve veri iletişimi alanında kullanılmaktadır. XFP takılabilir 10 gigabit küçük form faktörü anlamına gelir. Genellikle 850nm, 1310nm veya 1550nm optik dalga boylarında (renkler) çalışırlar. XFP, XFP MSA anlaşması olarak bilinen anlaşmaya uymaktadır. SFP protokolü özellikleri IEEE802.3, SFF-8472'ye dayanmaktadır. SFP + modülleri XFP'den daha küçüktür. SFP + fiber optik alıcı-vericileri, IEEE 802.3ae, SFF-8431 ve SFF-8432'ye dayanan protokole uygundur.

XFP (10 Gigabit Küçük Form Faktörü Takılabilir) alıcı-vericiler için bir standarttır. Bu tip alıcı-verici, protokole bağlı değildir. Genellikle, 850nm, 1310nm veya 1550nm'ye karşılık gelen optik dalga boylarında çalışır. XFP'ye ait modüller, çalışırken değiştirilebilir, bu, bilgisayar sistemi bileşenlerini değiştirme işlevinin, sistemi kapatmadan gerçekleştirilebileceği anlamına gelir. XPF'nin özellikleri, XFP Çok Kaynaklı Anlaşma Grubu tarafından geliştirilmiştir.

“SFP”, “Küçük Form Faktörü Takılabilir” anlamına gelir. En sık Gigabit Ethernet uygulamalarının Hızlı Ethernet'i için kullanılır. 4, 25 Gbps'ye kadar hızları destekleyebilirler. Bir ağ aygıtı ana kartını (bir anahtar, yönlendirici, medya dönüştürücü veya benzeri bir cihaz için) bir fiber optik veya bakır ağ kablosuna arayüzler. SFP alıcı-verici çok kaynaklı anlaşma ile belirlenir.

SFP +, SFP standardının genişlemesi olarak ifade edilebilir. 10 Gbps veya hatta fiberden daha yüksek hızları destekleme özelliğine sahiptir. SFP + ürün ailesi, kafesler, konektörler ve bakır kablo düzenekleri içerir. Ayrıca SFF-8431'in performans gereksinimlerine benzer ve ayrıca 8G Fiber Kanal ve 10G Ethernet uygulamalarını da destekler. SPF +, çeşitli avantajlarla birlikte gelir. XFP'ye kıyasla daha kompakt bir faktör paketidir. SFP + 'nın maliyeti de XFP'ye göre daha düşüktür.

XFP, SFP ve SFP + arasındaki karşılaştırma:

XFP

SFP

SFP +

İçin duruyor

Takılabilir 10 Gigabit Küçük Form Faktörü

Küçük Form Faktörü Takılabilir

Küçük Form faktörü Takılabilir artı (standart form)

Veri hızı

10 G

155m / 622M /

1.25 g /

2.5 g / 3G /

4.25 g

6G / 8.5 g / 10G

şartlar

Çift elyaf

Tek Fiber / WDM

CWDM

DWDM

Çift elyaf

Tek Fiber / WDM

CWDM

DWDM

Çift elyaf

Tek Fiber / WDM

CWDM

DWDM

Mesafe

220m / 300 /

2 km / 10 km /

Yaklaşık 20/40 km /

60 km / 80km /

120km

300/2 km /

10 km / 15 km /

Yaklaşık 20/40 km /

60 km / 80km /

100 km / 120 km /

150 km

220m / 300 /

2 km / 10 km /

Yaklaşık 20/40 km /

60 km / 80km

dalgaboyları

850 nm / 1310nm / 1550

1270nm / 1330nm

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

850 nm / 1310nm / 1550

1310nm / 1490nm / 1550

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

220m / 300 /

2 km / 10 km /

Yaklaşık 20/40 km /

60 km / 80km /

120km

(Tablo sopto.com'dan alınmıştır)

Tavsiye

İlgili Makaleler

  • popüler karşılaştırmalar: SBI ve ICICI arasındaki fark

    SBI ve ICICI arasındaki fark

    Anahtar fark: SBI, Hindistan'daki en büyük ve en eski bankadır. ICICI oldukça yeni. SBI devlete aittir ve işletilmektedir, ICICI özel sektöre aittir. Hindistan Devlet Bankası (SBI) ve ICICI Bankası, sırasıyla Hindistan'daki en büyük iki bankadır. Onları rakipleri, Pencap Ulusal Bankası ve HDFC Bankası takip ediyor. SBI, yüzyıllar
  • popüler karşılaştırmalar: Mısır unu ve mısır nişastası arasındaki fark

    Mısır unu ve mısır nişastası arasındaki fark

    Anahtar Fark: Mısır unu ve mısır nişastası aynı şeydir. Kalınlaştırıcı maddeler için kullanılırlar. Mısır unu, mısırdan yapılan bir tozdur ve beyaz ve sarı renkte gelir. Öte yandan, mısır nişastası mısır unu için başka bir isimdir. Toz, bazı yiyeceklerde koyulaştırıcı madde olarak kullanılır ve mısır unu ile iki katı koyulaştırma kuvveti sağlar. Mısır unu ve mısır nişastası aynı şeydir.
  • popüler karşılaştırmalar: Hulu ve Hulu Plus arasındaki fark

    Hulu ve Hulu Plus arasındaki fark

    Temel Fark: Hulu, talep üzerine ve reklam destekli video akışı sunan bir web sitesidir. Oysaki Hulu Plus, daha geniş bir içerik kütüphanesine sahip olan ve çok çeşitli platformlarda kullanılabilen aylık bir abonelik servisidir. Hulu, talep üzerine ve reklam destekli TV şovları, filmler, web bölümleri, fragmanlar, klipler ve sahne arkası görüntüleri içeren bir web sitesidir. NBC, Fox, ABC, TBS ve
  • popüler karşılaştırmalar: Maaş ve CTC Arasındaki Fark

    Maaş ve CTC Arasındaki Fark

    Anahtar fark: Maaş, verilen iş ve / veya hizmet karşılığında karşılığında aldığı ödeme veya ücrettir. CTC, Şirkete Maliyet anlamına gelir. Temel olarak bir çalışanın maaş paketini kapsar. Ancak, geleneksel maaştan çok daha fazla. CTC, bir işverenin bir çalışan için bir yılda harcadığı toplam harcama tutarıdır. Maaş, verilen iş ve / veya hizmet k
  • popüler karşılaştırmalar: Slogan ve Alıntı arasındaki fark

    Slogan ve Alıntı arasındaki fark

    Anahtar fark : İkisi arasındaki anahtar fark, “sloganın”, bir insanın her gün yaşadığı bir söz ya da ifadedir; oysa “bir alıntı” sadece bir söz ya da bir ifade ya da başka bir kişinin düşünceleridir. Dilbilimde, çoğu zaman 'Slogan' ve 'Alıntı' terimleri birbiriyle karıştırılır. Tanımlarındaki ve kullanımlarında
  • popüler karşılaştırmalar: Plazma Membranı ve Hücre Duvarı Arasındaki Fark

    Plazma Membranı ve Hücre Duvarı Arasındaki Fark

    Temel Fark: Plazma zarı temel olarak hücrelerin içini dış ortamdan ayıran bir bariyerdir. Plazma zarı ayrıca bir hücre zarı olarak da bilinir. Hücre duvarı, tipine bağlı olarak sert veya esnek olabilen ve tüm hücreyi saran sert bir katmandır. Hücre duvarı, hücre zarının dışında bulunur, ancak sadece bitkilerde, bakteri, mantar, alg ve bazı archaealarda bulunur. Plazma zarı ve hücre duv
  • popüler karşılaştırmalar: AAP ve Kongre Arasındaki Fark

    AAP ve Kongre Arasındaki Fark

    Anahtar Fark: AAP 'Aam Aadmi Partisi' anlamına gelir. Kongre, Hindistan ulusal kongresiyle ilgilidir. Her ikisi de Hint siyasi partileridir. Kongre 1885'te kuruldu, AAP 2012'de kuruldu. Kongre zaten kurulu bir parti statüsü kazanırken, AAP siyasi senaryoda kendisini kurmaya çalışıyor. AAP &#
  • popüler karşılaştırmalar: Ripped ve Buff Arasındaki Fark

    Ripped ve Buff Arasındaki Fark

    Anahtar fark : Ripped and buff, spor salonu ve vücut geliştirme egzersizleri yapan kişilerin vücut tipleridir. Ripped genellikle vücut geliştiricilerle, buff ise atletlerle ilişkilendirilir. İnsan vücudu bir mühendislik harikasından daha az değildir. Normal çalışması için çok büyük ve küçük elemanlardan oluşur. İnsan vücudunun çeşitl
  • popüler karşılaştırmalar: Kırılgan ve Kırılgan arasındaki fark

    Kırılgan ve Kırılgan arasındaki fark

    Anahtar Fark: Gevrek ve Kırılgan eşanlamlıdır. Gevrek malzemeler sert fakat kolay kırılır. Aksine, kırılgan malzemeler çok kolay kırılır. Kırılgan ve Kırılgan sıfatlar ve sık sık karışıklık yaratan iki kelime. Kelimeler kolayca kırılan malzemeye uygulanır. Farklılıklar ince ve geneldir; ikisi de birbirlerinin yerine kullanılır. Gevrek malzemeler daha fazla ç

Editörün Seçimi

Tarım ve Sulama Arasındaki Fark

Anahtar fark : Tarım, gıda ve gıda yetiştiriciliği ve hayvan ve gıda ürünleri yetiştiriciliği uygulamasıdır. Sulama, özellikle tarımda kuru topraklara su sağlama işlemidir. Tarih, hayatta kalmak için her zaman tarıma bağımlı olduğumuzu göstermektedir. Baharatlar, mahsuller, giysiler, mobilyalar, vb. Gibi, yüzyıllar önces