XFP, SFP ve SFP + arasındaki fark

Anahtar Farkı: SFP, SFP + ve XFP, hepsi bir anahtar üzerindeki özel bir porta veya bazı ağ cihazlarına takılan bir tür alıcıya aittir. Bu alıcı vericiler telekomünikasyon ve veri iletişimi alanında kullanılmaktadır. XFP takılabilir 10 gigabit küçük form faktörü anlamına gelir. Genellikle 850nm, 1310nm veya 1550nm optik dalga boylarında (renkler) çalışırlar. XFP, XFP MSA anlaşması olarak bilinen anlaşmaya uymaktadır. SFP protokolü özellikleri IEEE802.3, SFF-8472'ye dayanmaktadır. SFP + modülleri XFP'den daha küçüktür. SFP + fiber optik alıcı-vericileri, IEEE 802.3ae, SFF-8431 ve SFF-8432'ye dayanan protokole uygundur.

XFP (10 Gigabit Küçük Form Faktörü Takılabilir) alıcı-vericiler için bir standarttır. Bu tip alıcı-verici, protokole bağlı değildir. Genellikle, 850nm, 1310nm veya 1550nm'ye karşılık gelen optik dalga boylarında çalışır. XFP'ye ait modüller, çalışırken değiştirilebilir, bu, bilgisayar sistemi bileşenlerini değiştirme işlevinin, sistemi kapatmadan gerçekleştirilebileceği anlamına gelir. XPF'nin özellikleri, XFP Çok Kaynaklı Anlaşma Grubu tarafından geliştirilmiştir.

“SFP”, “Küçük Form Faktörü Takılabilir” anlamına gelir. En sık Gigabit Ethernet uygulamalarının Hızlı Ethernet'i için kullanılır. 4, 25 Gbps'ye kadar hızları destekleyebilirler. Bir ağ aygıtı ana kartını (bir anahtar, yönlendirici, medya dönüştürücü veya benzeri bir cihaz için) bir fiber optik veya bakır ağ kablosuna arayüzler. SFP alıcı-verici çok kaynaklı anlaşma ile belirlenir.

SFP +, SFP standardının genişlemesi olarak ifade edilebilir. 10 Gbps veya hatta fiberden daha yüksek hızları destekleme özelliğine sahiptir. SFP + ürün ailesi, kafesler, konektörler ve bakır kablo düzenekleri içerir. Ayrıca SFF-8431'in performans gereksinimlerine benzer ve ayrıca 8G Fiber Kanal ve 10G Ethernet uygulamalarını da destekler. SPF +, çeşitli avantajlarla birlikte gelir. XFP'ye kıyasla daha kompakt bir faktör paketidir. SFP + 'nın maliyeti de XFP'ye göre daha düşüktür.

XFP, SFP ve SFP + arasındaki karşılaştırma:

XFP

SFP

SFP +

İçin duruyor

Takılabilir 10 Gigabit Küçük Form Faktörü

Küçük Form Faktörü Takılabilir

Küçük Form faktörü Takılabilir artı (standart form)

Veri hızı

10 G

155m / 622M /

1.25 g /

2.5 g / 3G /

4.25 g

6G / 8.5 g / 10G

şartlar

Çift elyaf

Tek Fiber / WDM

CWDM

DWDM

Çift elyaf

Tek Fiber / WDM

CWDM

DWDM

Çift elyaf

Tek Fiber / WDM

CWDM

DWDM

Mesafe

220m / 300 /

2 km / 10 km /

Yaklaşık 20/40 km /

60 km / 80km /

120km

300/2 km /

10 km / 15 km /

Yaklaşık 20/40 km /

60 km / 80km /

100 km / 120 km /

150 km

220m / 300 /

2 km / 10 km /

Yaklaşık 20/40 km /

60 km / 80km

dalgaboyları

850 nm / 1310nm / 1550

1270nm / 1330nm

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

850 nm / 1310nm / 1550

1310nm / 1490nm / 1550

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

220m / 300 /

2 km / 10 km /

Yaklaşık 20/40 km /

60 km / 80km /

120km

(Tablo sopto.com'dan alınmıştır)

Tavsiye

İlgili Makaleler

  • arasındaki fark: Boylam ve Enlem arasındaki fark

    Boylam ve Enlem arasındaki fark

    Anahtar Fark: Boylam ve enlem, dünyanın yüzeyinde akan hayali çizgilerdir. Boylamlar tepeden, yani Kuzey Kutbundan tabana, yani Güney Kutbuna kadar uzanır. Buna karşılık, enlemler doğudan batıya doğru uzanıyor. Dünya büyük bir yer; Bu nedenle, gezegenin herhangi bir yerinde bir yeri belirlemek genellikle zordur. İşleri kolayla
  • arasındaki fark: TIFF ve JPG arasındaki fark

    TIFF ve JPG arasındaki fark

    Anahtar fark: Hem TIFF hem de JPG, görüntüleri depolamak için dosya formatıdır. TIFF, Tagged Image File Format'ın kısaltmasıdır. JPG, aslen JPEG, Ortak Fotoğraf Uzmanlığı Grubu anlamına gelir. TIFF, görüntü dosyasını neredeyse hiç sıkıştırma olmadan depolar. Bu nedenle, genellikle düzenlenmesi ve yeniden kaydedilmesi gereken görüntüleri depolamak için kullanılır. JPEG, fotoğraflar için en yayg
  • arasındaki fark: Hint Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı Arasındaki Fark

    Hint Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı Arasındaki Fark

    Anahtar fark: Hint yağı, Hint tohumlarından elde edilir; Hindistan cevizi yağı çekirdeğinden veya olgunlaşmış hindistancevizi etinden elde edilir. Bu yağların her ikisi de saçları ve tıbbi kullanımları ile bilinir. Hint yağı ve hindistancevizi yağı, rekabetçi yağlar olarak kabul edilebilir. Her iki yağ da saçlar
  • arasındaki fark: İPhone ve Android arasındaki fark

    İPhone ve Android arasındaki fark

    Önemli Fark: iPhone, yalnızca Apple tarafından geliştirilen ve üretilen amiral gemisi telefon. Cihaz Apple'ın iOS işletim sisteminde çalışıyor ve şu anda 5. neslinde. Android, Google tarafından popüler bir açık kaynaklı işletim sistemidir ve bir üretici ve geliştirici konsorsiyumu tarafından sağlanır. Piyasada bulunan en s
  • arasındaki fark: Fon ve Güvenlik Arasındaki Fark

    Fon ve Güvenlik Arasındaki Fark

    Temel Fark : Fonun, çok sayıda insanın hisse senetleri, tahviller, mülk veya emtia gibi farklı menkul kıymetlere yatırım yapmak için paralarını bir araya toplamasını sağlayan bir yatırım aracı olması. Güvenlik; bono, borç, senet, opsiyon, hisse senetleri (hisse senetleri) ve teminatlar gibi finansal piyasalarda alınıp satılan bir finansman veya yatırım aracıdır. Basit bir deyişle, fonlar
  • arasındaki fark: Nokia Lumia 920 ve HTC One arasındaki fark

    Nokia Lumia 920 ve HTC One arasındaki fark

    Önemli fark: Markanın ilk akıllı telefonlarından biri Nokia Lumia 920'dir. Nokia Lumia 920, Windows Phone 8'de çalışan ilk telefonlardan biriydi. Kasım 2012'de amiral gemisi olarak piyasaya sürüldü. HTC, en yeni Qualcomm dört çekirdekli işlemcisi ile Mart 2013'te amiral gemisi HTC One'ı piyasaya sürdü. İPhone ve Galaxy
  • arasındaki fark: PAN, TAN ve TIN arasındaki fark

    PAN, TAN ve TIN arasındaki fark

    Temel Fark: PAN numarası, gelir vergisi ödeyen veya finansal işlemleri olan herkes için bir sayıdır. TAN, kaynağı kesen veya vergi toplayan herhangi bir kuruluş için gereklidir. Katma Değer Vergisi (KDV) ödemesi beklenen ve ödemesi gereken satıcı veya tüccarlar tarafından TIN numarası istenmektedir. PAN, P ermanent
  • arasındaki fark: Anksiyete ve Endişe Arasındaki Fark

    Anksiyete ve Endişe Arasındaki Fark

    Anahtar Fark: Kaygı strese verilen bir cevaptır. Kaygı, korku, huzursuzluk ve endişe duygusudur. Birinin sinirli, sinirli veya gergin hissetmesine neden olan her durumda kök salınabilir. Endişe duyduğunuzda, belirli bir durumla ilgili endişelisiniz. Endişe, bir kişi veya bir durum ya da bu konuda bir şeyle ilgili hemen hemen her gün çeşitli şekillerde, boyutlarda ve formlarda ortaya çıkar. Endişe ve endişe
  • arasındaki fark: Hakkınızdakiler ve Hakkınızdakiler arasındaki fark

    Hakkınızdakiler ve Hakkınızdakiler arasındaki fark

    Önemli fark: 'Siz Hakkında' ve 'Siz Hakkında' ', diğer insan hakkında bilgi almak ya da araştırmak için sıkça sorulan iki soru. Her iki kelime öbeği aslında birbirinin yerine geçebilir. Ek olarak, her ikisi de sadece 'siz?' İle değiştirilebilir. Genel olarak 'nasılsınız?' bunun için da

Editörün Seçimi

Viski ve Rum Arasındaki Fark

Temel Fark: Viski veya viski, herhangi bir fermente tahıl püre formundan yapılan bir tür distile alkollü içecek türüdür. Coğrafi bölgeye veya yapılan viski türüne bağlı olarak, viski arpa, maltlı arpa, çavdar, maltlı çavdar, buğday ve mısırdan yapılabilir. Genellikle kömürleşmiş varillerde yaşlanırlar. Rums, pekmez veya şeker kamı